10 lutego, 2022

Ajurweda

ZABIEGI/MASAŻE AJURWEDYJSKIE to część ogromnego systemu łączącego zasady postępowania, które buduje zdrowie, równowagę duchową i energetyczną oraz dobre samopoczucie.

METODY AJURWEDY lub inaczej „nauki o długowieczności” sprzyjają naturalnemu pięknu, zdrowiu i długiemu życiu. Ich korzenie sięgają czasów starożytnych, a holistyczne podejście do leczenia, zdobywania i podtrzymywania dobrego samopoczucia — połączenia dobrostanu ciała z dobrostanem umysłu — odpowiada także dzisiejszemu podejściu do kondycji człowieka.

Dlatego uznaliśmy, że masaże i zabiegi ajurwedyjskie powinny znaleźć się w ofercie naszego gabinetu.

Z satysfakcją i przyjemnością rozwijamy się dla Was…

RATNAABHYANGA

masaż całego ciała gorącymi kamieniami

to ekskluzywny masaż gorącymi kamieniami półszlachetnymi polecany szczególnie dla osób, które lubią ciepło, są zestresowane lub mają nagromadzone napięcia mięśniowe. Masaż wykonuje się przy użyciu podgrzewanych kamieni półszlachetnych (po wcześniejszym namaszczeniu ciała specjalnymi olejami ziołowymi).

Dodatkowo podczas zabiegu używane są olejki eteryczne i zioła lecznicze, które w połączeniu z kamieniami półszlachetnymi harmonizują czakry i pobudzają energię w punktach życia (marmach), uwalniając ciało od fizycznego i nerwowego napięcia. Kamienie delikatnie niwelują blokady w czakrach, wzmacniają i uwalniają energię oraz wspomagają jej przepływ.

RATNAABHYANGA pozwala na usunięcie napięcia w zmęczonych mięśniach, redukcję stresu, regenerację organizmu i podniesienie sił witalnych.

ABHYANGA

masaż całego ciała ciepłymi olejkami

w dosłownym tłumaczeniu to „namaszczenie”. To jeden z ważniejszych zabiegów ajurwedy. Masaż wykonywany z użyciem dużej ilości olejów ziołowych na całym ciele (z ominięciem okolic intymnych) działa głęboko odprężająco i w wyjątkowy sposób koi układ nerwowy. Pobudza natomiast układ krążenia, dotleniając wspaniale komórki ciała i poprawiając pracę narządów wewnętrznych. Szczególnie polecany osobom silnie zestresowanym.

UDVARTANA

peeling całego ciała z użyciem ciepłych olejków

to intensywny peeling całego ciała wykonywany sproszkowanymi ziołami i tradycyjnymi w 100% naturalnymi olejami ajurwedyjskimi.

Po zabiegu, trwającym 90 min., skóra jest perfekcyjnie gładka i nawilżona, pobudzona jest przemiana materii, usprawniony układ krążenia. Masaż głęboko odpręża, jest niezwykle przyjemny, dodatkowo pomaga pozbyć się toksyn i ma działanie antycellulitowe oraz modelujące sylwetkę.

SHIROABHYANGA

masaż głowy, karku, dekoltu i ramion

to bardzo przyjemny masaż głowy, karku, dekoltu oraz ramion. Wykonywany ciepłymi ajurwedyjskimi olejami. Pozwala doskonale zrelaksować się i rozluźnić najbardziej spięte obszary. Może być wykonywana w połączeniu z UPANHASVEDĄ, wtedy daje ponadgodzinną sesję masaży ajurwedyjskich i świetne rezultaty relaksacyjne.

UPANHASVEDA

masaż pleców w pozycji siedzącej

to masaż pleców na siedząco. Masaż jest dość intensywny, do jego wykonania używa się oleju ajurwedyjskiego. Oprócz pleców masowany jest kark, ramiona, okolica okołołopatkowa. Głęboko rozluźnia, usprawnia układ krwionośny, nerwowy. Można go łączyć z SHIROABHYANGĄ.