18 kwietnia, 2018

Pierwsza wizyta

Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta przeprowadzi z Państwem wywiad mający na celu zapoznanie się z indywidualnymi potrzebami i Państwa problemem.

Jeśli Państwo posiadają dodatkowe badania (RTG, MRI i in.), terapeuta zapozna się z nimi. Następnie przeprowadzi badanie manualne w celu postawienia diagnozy fizjoterapeutycznej.

Terapeuta  doradzi, jak często powinna być przeprowadzana terapia, aby usunąć przyczynę dolegliwości. W trakcie kolejnych zajęć zostanie stworzony indywidualny program ćwiczeń do samodzielnego wykonywania.

Zostanie przekazana wiedza na temat ergonomii pracy i dobór odpowiednich aktywności ruchowych. Każdy z naszych pacjentów otrzyma indywidualny program ćwiczeń do wykonywania w domu.

Pierwsza wizyta jest bardzo ważna, jest to moment, w którym się poznajemy. Bardzo nam zależy, aby pacjent czuł się swobodnie, dlatego zachęcamy do odpowiedniego przygotowania się do wizyty. Ułatwi i przyspieszy to proces diagnostyczny, nie powodując u pacjenta dodatkowego stresu czy skrępowania.

Jeśli wybierasz się do nas pierwszy raz, prosimy o:

  • przyjście 5 minut wcześniej,
  • zabranie ze sobą dotychczasowej dokumentacji medycznej (np. RTG, USG, wyniku rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, wypisów ze szpitali itd.). Jeżeli ww. badania nie były wykonywane wcześniej, nie ma konieczności przeprowadzania ich przed wizytą.

Równie ważne jest przygotowanie do samego badania i rehabilitacji, dlatego prosimy o:

  • zabranie stroju sportowego, który zapewni swobodę podczas badania (koszulka spodenki/dres, obuwie sportowe),
  • nałożenie bielizny, która pozwoli bez skrępowania przeprowadzić badania wymagające rozebrania się.